چهارشنبه 25 مهر‌ماه سال 1386 ساعت 05:53 ب.ظ

 مهندس مهدی حلاجیان با ارایه ی راهبرد  « ائتلاف سبز » و به دور از گرایشات سیاسی از همه ی کاندیداهای استان های شمالی کشور که علاقه مند به وفاق و همدلی هستند را دعوت به هم اندیشی می نماید:

                                          مهدی حلاجیان

   توسعه ی همه جانبه ی خطه ی سرسبز شمال نیازمند یک همگرایی و همسویی مستحکم و مناسب است.

همسان بودن مشکلات فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، رفاهی و آموزشی این منطقه ی زیبای خدادادی لزوم پیوند نانوشته ی مسوولان و مدیران منطقه را می طلبد.

ایده ی همگرایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نام « ائتلاف سبز » بدین معنی است که در دوره ی آتی مجلس شورای اسلامی ، کاندیداهای استان های شمالی کشور برای مجلس با اتفاق نظر و هم اندیشی مسائل و مشکلات منطقه را دسته بندی شده و با هدف توسعه ی همه جانبه ؛ خارج از گرایشات سیاسی دنبال کنند.

این کاندیداها با تدوین چشم انداز روشن خطه ی سرسبز شمال ؛ اهداف و برنامه ها راهکارهای رسیدن سریع و صحیح به اهداف یاد شده را تدوین و برای رسیدن به آن تلاش مضاعفی را متحمل شوند. طبیعی است خواسته ی مشترک چند نماینده ی مجلس از مسوولین ذیربط ، فشار لازم جهت به کرسی نشاندن حق مردم محروم استان های شمالی را به دنبال خواهد داشت.

پس از پایان انتخابات و مشخص شدن برگزیدگان ملت ( و حذف بعضی از اعضای ائتلاف ) ؛  اهداف دسته بندی شده تقدیم نمایندگان منتخب خواهد شد تا توسعه ی همه جانبه ی خطه ی شمال کشور را شاهد باشیم.

 بخشی از دردهای مشترک مردم شمال موارد زیر است :

 - رفع مشکلات محیط زیست

شامل : انباشت زباله در جنگل ها ؛ تزریق شیرابه های زباله به چشمه ها و رودهای منطقه ؛ نداشتن سیستم فاضلاب مدرن و.... 

 - حذف مشکل عدم تامین آب شرب با وجود بارندگی بسیار

 - توجه به بلند مرتبه سازی ساختمان ها و حفظ فضای سبز و گردشگری

 - حذف نابسامانی های گردشگری و گردشگرپذیری

 - توجه به حذف مشکل راه های ارتباطی خصوصا در فصل های سرد سال و در مواقع گردشگر پذیری

 -  کاهش نرخ بالای رشد بیکاری

پیوند کاندیداهای خطه ی سرسبز شمال قبل از انتخابات و تدوین استراتژی لازم جهت حذف و یا کمرنگ کردن مشکلات یاد شده ؛ ضروری به نظر می رسد.

منطقه ی تحت پوشش پیشنهادی مناطق حوزه های انتخابیه ی استان مازندران ؛ گیلان و گلستان است.

علاقه مندان با ارایه ی راهکارهای مناسب در این ائتلاف توسعه محور حضور فعال داشته باشند. 

لازم به ذکر است مقدمات همگرایی کاندیداهای تنکابن و رامسر ؛ رودسر ؛ لنگرود ؛ یک کاندیدا از رشت صورت گرفته و در حال رایزنی با کاندیداهای نوشهر و چالوس ؛ نور و محمود آبادو آستانه اشرفیه می باشیم.

کاندیداهای علاقه مند می توانندبا وبلاگ http://24esfand.blogsky.com/ ارتباط برقرار کنند.در آینده ی نزدیک نتایج اولین جلسات و تلفن مرکز این گردهمایی و نشریه ای که این نظرات را منعکس کند به عموم معرفی خواهیم کرد.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo